Jediná věc nutná pro vítězství zla je, když dobří lidé zůstanou sedět se založenýma rukama. Edmund Burke (irský filosof - 18.století)

Boj o Evropu začíná

12. července 2006 v 17:20 | Aki ben Sion |  EU a islám
Nejspíš se pousmějete nad názvem tohoto příspěvku, ale po přečtení možná uvidíte, že boj skutečně začíná. A začíná o svobodu slova. Dnes ráno na I-DNES zmizely karikatury proroka Mohammeda, ač včera byly po celý den součástí článku informujícím o této události. Zůstali jen muslimové pálící vlajky.
Tento boj začal právě v nejvyspělejších Evropských demokraciích jako je Dánsko, Norsko a kdysi byla i Francie. O Francii musíme mluvit v minulém čase, protože v posledních desetiletích to mnohokráte svými postoji a jednáním popřela. Popřela to i Francouzská vláda nyní, když se nepostavila za svobodu tisku a neohradila se proti propuštění šéfredaktora, který jen uveřejnil karikaturu. Je naprosto jedno čí karikatura to byla. Karikatura je něco, co mnohdy až zesměšňuje nějakého člověka, ale přijímáme ji s nadsázkou a s tím, že většinou nese nějaké poselství, poselství, jež nebylo vysloveno, ale všichni mu rozumíme. Málokterý politik se někdy nestal cílem karikatury, ale žádného rozumného ani nenapadlo proti něčemu takovému protestovat nebo se soudit, protože karikatura je jedním z projevů svobody slova. Někdo může namítnout, že se tím dotýkáme náboženského cítění skupiny obyvatel. Co by ale pak měli říkat křesťané, kdy nejen Ježíš, ale i Duch svatý a Otec jsou častým cílem karikaturistů.
Navíc v protestantských kruzích platí stejně jako v Judaismu, že si nezobrazíš Boha spodobením ničeho. Jenže judaisté a křesťané jsou nositeli demokracie a tak ač možná někdy s lítostí, přijímají díla těchto karikaturistů jako projev svobody slova. Protesty muslimů a svým způsobem jejich vydírání Evropy jde přímo proti základní vymoženosti demokracie. Proti svobodě slova. Tady už nejde o proroka Mohammeda, tady jde o vnucení principu, který by měl začít nahlodávat Evropskou demokracii. Pokud by v tomto boji zvítězili, pak příště budou chtít víc a víc a nakonec nám vnutí svůj způsob života a své náboženství. Islamisté se netají tím, že do sta let chtějí "zelený" tedy muslimský svět. Jejich cílem je ovládnout svět a boj, který právě začal je jedním z kamínků této mozaiky.
AKI BEN SION
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Liduška Liduška | 27. března 2007 v 19:00 | Reagovat

úžasně napsáno ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama