Jediná věc nutná pro vítězství zla je, když dobří lidé zůstanou sedět se založenýma rukama. Edmund Burke (irský filosof - 18.století)

Cenzura kvůli Islámu

12. července 2006 v 19:50 | A.Guldánová |  Politika ČR
Tak tu máme zase cenzuru, paní Drbálková, novinky opět zrušily diskuzi. Ne článek, ne zprávu, ale diskuzi, obyčejné lidské tlachání, vedené po internetu.
Nikdy jsem si nemyslela, že se dožiji dne, kdy znovu vznikne toto odborné (odporné) povolání, opravdu tolik potřebné, aby se nikdo nedozvěděl pravdu o tom, co si občané skutečně myslí. Ostatně cenzura existovala vždy, když se nějaký vládce začal bát o svůj trůn, křeslo, pozici. Už ve starém Římě se nedoporučovalo říkat pravdu, a mnozí myslitelé té doby na to doplatili, někteří i životem. Nás sice "zatím" nikdo nelikviduje fyzicky, přece jen je jiná doba, ale ústa nám zavírat nepřestali.
V Dánsku byly v září zveřejněny karikatury islámského proroka Muhamata, Mohameda, Mohammeda, či jak se ještě ten jejich zástupce Alláha na zemi nazývá. A začaly se dít věci: Po několikaměsíčním klidu si muslimové uvědomili, že jsou vlastně uraženi, a začali to dávat hlasitě najevo. Založili několik požárů, vyplundrovali několik velvyslanectví, ušlapali pár svých "soudruhů", a spustili křik, hrozby a nadávky na naší adresu, na adresu naší západní kultury a civilizace. V televizi a tisku se střídají různí Imámové, a zástupci jejich arabských společenství, a všichni do jednoho nám sdělují, že se nic neděje, že je to jen hrstka nespokojenců, že oni s tím nesouhlasí, ale že my se jim zase nemůžeme divit, že se cítí dotčeni, že Mohamed je posvátný, že nikdo nemá právo ho zesměšnit a bla bla bla… Vlastně nám s úsměvnou bohorovností diktují podmínky, za jakých přestanou se svým násilím vůči nám!
A co na to naši politici? Až na Václava Klause, který se jednoznačně postavil proti kolaboraci EU, je ticho po pěšině. Naše vláda mlčí, a naši cenzoři mažou, mažou názory obyčejných pracujících lidí, mažou názory jako např:
"Me vadi, ze podelany zapad se boji proti zlu bojovat. To je porad romantiskych plku. Aspon, ze Izrael a USA mají rozum. Doufam, ze pouceni se dostalo uz i Evrope - nedas facku ty jim, daji oni tobe dve. Potvrzuje se prislovi: "Cin certu dobře, peklem se ti odmeni!" Ted uz vime, co jsou zac!!"
"ANO, to co říkáš je fakt, a my se musíme bránit, jestli se dnes dáme, zítra jsme otroci…"
"Mám takový dojem, že se spojili proti celému nemuslimskému světu. To dobře neskončí, už jsou v jejich řadách i mrtví, a věřte, že oni nenechají mrtvé na své straně. Je jedno jakou mají záminku, když ne "turban", našli by si jinou, protože jsou celkově nespokojeni. Vždyť mají fůru ropy, a houby životní úroveň, vás by to nežralo? Měnový fond taky chrání naše zájmy, jako Amerika svoje. Jak z toho ven? Mají víru, a ta jak známo, hory přenáší, tak Bože nás chraň."
"Ve skutečnosti *že se spojili* není moc novinka :) Proklamovaná tolerance a mírovost islámu funguje jen pro muslimy. Všechny ostatní považují za méně hodnotné, nicméně rozumějí síle a hodnotě peněz a proto nás z *nouze* tolerují.
"Bacha - Hamas chce pozadat Svetovou banku o 300 milionu dolaru jako o nouzovou pujcku!!! Tak tomu rikam odvaha!! Kazdej jim prispejeme, super.."
"Unie je posr..ná až za ušima, není divu, Evropa byla vždycky pozadu, věřím USA a Izraeli, že si už konečně vyzkouší nové zbraně… na holotu Arabskou"
"Když tady čtu některé ty ubohé stupidní příspěvky, tak si říkám, že ti muslimové mají asi pravdu, když odmítají západní kulturu."
"není nutno číst korán-protože mnoho lidí to u nás zatím nechápe ale např. "Základy islámu" od Šejcha Fadhlalla Hadru a bude Vám ledacos jasnější.Bohužel většina muslimů má pravdu a nemusejí si nic vzákemně nalhávat jako naše "západní" civilizace (kniha běžně k dostání)"
"az si tvi muslimští kolegove spletou tvuj barak z cizi ambasadou, budes mluvit jinak"
"…určitě mají pravdu… Madrid, Londýn, WTO… teď jde o to, kde ta sranda končí a až nás ti šmejdi nase…ou pak se nebudou stačit divit… a můžou házet šutrama, jak chtějí…"
"My bychom měli také vystupovat jednotně. Dánové si zaslouží minimálně naší morální podporu."
"Araby rád nemám,ale dokud mi něco neudělají,tak si jich nevšímám,jinak dopadnu jak dánové,oni neví kdy jim tam něco bouchne jen pro blbost jejich novinářů."
"Aby ses nepo*sral strachy, blboune! Kromě toho to všude bouchalo i bez novinářů!!!!"
"Jdi se přebalit!"
"Ten kdo aplikuje v myšlení princip kolektivní viny, je omezený hlupák."
"Když ti slimáci budou ožírat okurky, tak je votrávíš všechny, a nebudeš zkoumat, kterej žral zrovna salát!"
A takhle bych mohla pokračovat, donekonečna…. Stovky, někdy i tisíce názorů svobodných občanů tohoto státu, píšících mnohdy i ze zahraničí, a platících za tuto možnost nemalý peníz, jak provozovatelům sítě, tak i majitelům serverů, Novinky RP z toho nevyjímaje, jsou smazány v zájmu nekulturního a barbarského nepřítele, který se cítí uražen a zastrašuje nás hrozbou sebevražedných výbuchů a útoků na naše životy a náš majetek! A pod diskuzemi se, zřejmě po dostatečném počtu naklikaných přístupů (v zájmu placené reklamy), objevuje v poslední době toto:
"Vzhledem k tomu, že u článku se objevilo množství příspěvků urážejících muslimy a jejich náboženství byla diskuze zrušena. Slušným tolerantním čtenářům se omlouváme."
Nesouhlasím, a protestuji, protestuji tak, jak by měl protestovat každý svobodymilovný občan tohoto státu, protestuji proti cenzorské a politické zvůli, proti servilnosti Evropské unie, našeho státu a Novinek RP k nepříteli. Protestuji proti potlačování mravnosti dobrých zvyků, protestuji proti porušování deklarace lidských práv.
Článek 19 o všeobecné deklaraci lidských práv OSN ze dne 20.12.1948
Každý má právo na svobodu přesvědčení a projevu.Toto právo nepřipouští, aby někdo utrpěl újmu pro svoje přesvědčení a zahrnuje právo vykládat, přijímat a rozšiřovat informace a myšlenky jakýmikoliv prostředky a bez ohledu na hranice.

Svoboda projevu, zejména svoboda tisku, je zaručena Ústavou ČR, mezinárodním paktem o občanských a politických právech a Listinou základních lidských práv a svobod. Svoboda projevu a právo na informace jsou zákonem zaručeny.

Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat i rozšiřovat ideje a informace.
Cenzura je nepřípustná.
9.2.2006 - A. Gulden
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jája Jája | 12. července 2006 v 22:21 | Reagovat

Cenzura je nepřípustná v demokratických státech. Zřejmě jím nejsme.

2 AKI BEN SION AKI BEN SION | 13. července 2006 v 10:29 | Reagovat

Řekl bych, že se demokracii učíme :-)

3 aliens aliens | 25. února 2007 v 10:00 | Reagovat

souhlas, novinky začaly konešně myslet - mažou jen rasistické výlevy, doufejme že jim to vydrží!

4 izaijáš izaijáš | 13. března 2007 v 15:00 | Reagovat

to netuším, kde ten mozek vzaly, jediný co umí je mazat odkazy a blbce, co neumí použít caps lock na slovo BLBEC atd.... :))

5 Capous Capous | 30. června 2007 v 14:47 | Reagovat

cenzor smrdí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama