Jediná věc nutná pro vítězství zla je, když dobří lidé zůstanou sedět se založenýma rukama. Edmund Burke (irský filosof - 18.století)

Džihád - Svatá válka je naše poslání

12. července 2006 v 20:26 | Enki |  Džihád
Džihád je hlavní povinností a posláním každého muslima.
Moderní muslimští Imámové mluvívají o spoustě věcí souvisejících s džihádem , jako o zápasu v duši, obraně víry před kritiky, o podpoře vzrůstu a financování, jakož i o migraci do nemuslimských zemí za účelem šíření islámu ve světě.
Avšak v historii a doktríně islámu je násilný džihád nalézán v Koránu ve stovkách verzí. Nejpozoruhodnější je jedna z nich, známá v islámské teologii jako..
Verše meče
"Poté, co pominuly svaté měsíce, zabíjejte nevěřící, kdekoli je najdete, a zajímejte je, a utiskujte je, a připravte se každého z nich napadnout. Ale jestliže se budou kát, začnou uctívat Alláha a zaplatí poplatek pro chudé, můžou odejít svobodní.
Alláh je všeslitovný, milosrdný." ( Súra 9:5 ).
Lo! Ustanovení pravidelných bohoslužeb a placení "zakat", poplatku na chudé, znamená v podstatě, že se stali muslimy, protože tohle jsou dvě základní
(hlavní) povinnosti každého
muslima.
Odměna
Sahih Bukhari ( Bucharí ), jehož si muslimové váží pro nejhodnověrnější ze všech shrnutí tradicí Muhammadových, zaznamenává tato sdělení Proroka:
"Alláh slibuje osobě, která se účastní svatých bitev v jeho, Alláhově zájmu, a nemá nic jiného kromě své víry v něj a víry v posly jeho, odměněnu uloupenou kořistí - pokud přežije, a bude - li zabita v bitvě jako mučedník, pak přenesení do ráje."
Moc
Ibn Khaldun ( 1332 - 1406 ), průkopnický historik a filozof, ovšem také zcela regulérní terorista, ve svém proslulém Muqadimmah zmiňuje, že v muslimské komunitě je svatá válka náboženskou povinností! A univerzálností muslimské mise a také závazkem, je obrátit na islám kohokoli, jak pouhým přesvědčením, tak i násilím. Osoba pak s povinnostmi v náboženských záležitostech má i větší práva politická, protože islám znamená větší zisk moci nad ostatními národy!
Násilí
Násilný džihád je stálicí islámské historie.
Odstavce citované výše a mnohé další které ještě přineseme, ukazují hlavní prvek motivace válečníků džihádu v dnešním světě, a tím je obyčejná touha po moci. Žádná dnešní muslimská skupina totiž neodvrhuje úplně doktríny ozbrojeného džihádu. Imámové dneška chytře obhajují džihád u nevěřících poukazováním na údajné bezpráví, porušování lidských práv a důstojnosti, kterého se jim podle nich dostává. Spoléhají na náš soucit a ospravedlňují tak svou "Svatou válku", která se již pomalu mezi námi zabydluje.

Snažíme se proto přinést veřejnou publicitu a upozornit na roli, kterou dnešní ideologie džihádu hraje v našem moderním světě a také opravit vžité omyly o mírumilovnosti islámského náboženství. V našem úsilí budeme nadále pokračovat, tyto věci co nejvíce osvětlovat a varovat a informovat tak všechny lidi dobré vůle, o pravé podstatě současného globálního konfliktu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jája Jája | 12. července 2006 v 21:56 | Reagovat

Jestli jsem to pochopila správně, pak celý článek má jen jedno poselství nemuslimům:"Staňte se muslimy, nebo zemřete."

2 Jája Jája | 12. července 2006 v 21:58 | Reagovat

Bohužel tohle vzkazuje islámský svět, který si sám se sebou neví rady a zná jen nataženou ruku a zbraň v druhé. ( Omlouvám se za rozdvojení příspěvku ).

3 AKI BEN SION AKI BEN SION | 13. července 2006 v 10:28 | Reagovat

Žel je to tak.Nejde jim o nic menšího než o to, aby svět se zelenal pod vládou islámu. Nikdy jim to nedovolíme!!!!

4 kubesh kubesh | E-mail | 2. března 2007 v 11:40 | Reagovat

Presne nesmime jim to dovolit tak jako oni to nedovolili pred par stoletima krestanskymu svetu...

Chapejte nabozensky valky tady este dlouho budou, a myslim ze jedno nabozenstvi nikdy nebude tak silny aby mohlo ovladnout celej svet...

Tema blogu je hezky ale chtelo by to troch vic informaci ktery maji nejakou vypovidaci hodnotu a ne jenom odkazy na stranky s videama, nebo prevzaty texty... Zapracujte na tom a mozna sem este nekdy kouknu...

5 izaijáš izaijáš | 13. března 2007 v 14:58 | Reagovat

přispěj, ne? Mají tu i mail :))

6 hhh hhh | 4. února 2008 v 13:56 | Reagovat

říká vám něco pojem islamofobie? - panický strach ze skutečnosti že islám ovládne celý svět. a já dodám jen že tato nová fobie je naprosto nesmyslná a vytvořili jí lidé ,kteří mají podobné či stejné názory jako máte vy.... nechápu to - křesťanství, judaismus nebo budhismus i jiná náboženství nejsou tak zatracována. Každý kdo vidí muslima vidí v něm teroristu co je ověnčem bombama a čeká jen až se odpálí. Islám jako zdroj všeho zla... to jsou jenom lži.. to jeasi tak všechno co k vašim komentářům můžu dodat.,,,, trochu se zamyslete

7 Pro přispívajícího hhh Pro přispívajícího hhh | 23. května 2008 v 22:44 | Reagovat

ty chytráku četl jsi někdy korán? Viděl jsi někdy fotky zmračených dětí? Mluvil jsi někdy s arabem? Znáš jejich kulturu? A jejich mentalitu? Asi ne ty vocasi jinak bys takhle nemluvil....všechno na co sem se Tě tady ptal já můžu odpovědět ano...máma kamarádky je sice češka ale táta na půl ital a arab...narodila se v Dubaji a žila tam dost dlouho,ted se vrátila studovat sem a bydlí vedle nás...víš jaký je zastoupení sunnitů a kteří muslimové jsou radikální a kteří ne? A co myslíš....je třeba zpěvák Arash arab? Podle toho jak jsi psal by jsi řekl ANO....a je vidět že víš o tomto tématu prd...Arash a hodně jiných turků jsou peršani....to je taky důvod rozdílnosti...víš co je v koránu? Znáš tu pasáž o stínání šíjí? asi ne protože jinak by jsi tak nemluvil vocasi!!

8 pasquil pasquil | 22. května 2011 v 2:51 | Reagovat

Když slyším slovo Džihád... tak mám chuť založit "informační protiteroristickou agenturu" IPA a už se na tom pracuje. S terorem se musí skoncovat nadobro!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama