Jediná věc nutná pro vítězství zla je, když dobří lidé zůstanou sedět se založenýma rukama. Edmund Burke (irský filosof - 18.století)

Já muslim aneb Reportér v přestrojen

12. července 2006 v 18:37 | Sasanka |  Politika ČR
PRAVÁ TVÁŘ ISLÁMU V ČECHÁCH
Reportér, jehož jméno zůstane v utajení, pronikl do prostředí pražské mešity na Černém mostě. Odhaluje skutečné názory českých muslima na (z pohledu Evropana) kontroverzní jevy islámu, nerovnoprávnost mužů a žen, terorismus islamizaci Evropy. Na příkladu sousedního Německa pak ukazujeme, kam může Česká republika dojít, pokud nechá islám jeho vlastnímu spontánnímu vývoji.
Infiltrace se v tomto dílu dotýkala aktuální otázky, která se ozývá stále častěji: Je třeba vnímat rozšiřující se počty islamistů v Evropě jako nebezpečí? Autoři tohoto dílu se pro téma rozhodli už koncem minulého roku. Jiří Ovečka k tomu říká: "Poté, co jsem začal pronikat do problematiky islámu v souvislosti s některými dokumenty vysílanými v pořadu Velký vůz, rozhodl jsem se pro tuto formu, která co nejtěsněji zprostředkuje realitu. I u nás se postupně etabluje islám a jeho představitelé stupňují požadavky na stavbu mešit, vznik nových a státem respektovaných islámských organizací (např. Ústředí muslimských obcí) apod. Jakkoliv se snažíme být tolerantní a vstřícní ke všem minoritám, právě v případě islámu se výrazně ozývá obava z rostoucího vlivu této ideologie, tak neslučitelné s naším životním stylem."
Naším cílem bylo zjistit, jaké jsou názory muslimů u nás a zda hrozí občanům České republiky v případě další expanze islámu nějaké nebezpečí - ať už v podobě terorismu, nebo zavádění islámských zákonů a zvyklostí ( pokud by k tomu měli muslimové v ČR oporu). Na příkladu sousedního Německa je pak v dokumentu ukázáno, kam může ČR dojít, pokud nechá vývoji islámu u nás zcela volný průběh.
Režie: Jiří Ovečka, premiéra: 7.10. na ČT2 ve 21:30 hodin
Mladý muž, který se zhruba dvacetkrát infiltroval do muslimské menšiny, se v tomto dokumentu jmenuje Habib. Vystupuje jako ten, jehož muslimští rodiče již nežijí a on sám teprve hledá cestu k jejich náboženství. Tři okruhy, ke kterým se vztahují výpovědi natočené skrytou kamerou, jsou terorismus, rozdílné postavení mužů a žen a názorová netolerance. a hlavně islamizace Evropy!!! (skrytou kamerou jsou skutečně natočeny jen výpovědi ke třem uvedeným tématům, islamizaci a její nebezpečí posuzují respondenti, kteří nejsou točeni metodou infiltrace, ale kamerou, která je přiznaná. Nebo se pletu?).
Odhaduje se, že ve světě žije zhruba 1,5 miliardy muslimů, v Evropě přibližně 36 milionů a v ČR 10 tisíc vyznavačů islámu. U nás je jich nejvíce v Praze, mají své centrum i v Teplicích v Čechách. V dokumentu je naše situace konfrontována zejména s poměry v Německu, kde úřady oficiálně uvádějí 3,2 miliony členů muslimské menšiny, neoficiální odhady hovoří o 10 milionech.
Obecně lze konstatovat, že se muslimské menšiny téměř neintegrují do většinové společnosti. Při rozhovorech v Německu zjišťujeme, že příslušnost ke komunitě je vnímána výrazně ortodoxně, každého, kdo se snaží vymanit (zejména v případě mladých žen), vyloučí ze svého středu, často dochází k vraždám dívek, jejichž emancipační snahy jsou vnímány jako pošpinění cti celé rodiny. Odhaduje se, že v Německu dochází ročně k 70 -100 vražd "ze cti". Jsou čtvrti (jako příklad je uváděn Berlín-Kreutzberg), v nichž se muslimská společnost stává většinovou.
V české mešitě v Praze na Černém Mostě absolvuje Habib povinné modlitby, nejvíc se sbližuje s knihovníkem a účastní se také diskusí - jakýchsi osvětových školení. Pokusí se rovněž přivést s sebou do mešity dívku, svou ateistickou přítelkyni. Ženám je ovšem vykázáno jiné místo a velmi nevlídně je poučen o tom, že by měl usilovat o manželství s dívkou stejného vyznání. Dostává do rukou výukové kazety, které poučují o tom, jak se má muž chovat k ženě. Na nich se běžně podává návod, jak a z jakého důvodu ženy trestat, bití je vnímáno jako správné, zavržení či zabití jako přípustné řešení rozporů či cizoložství.
Náboženská nesnášenlivost se opírá o výklad Koránu a výroky Proroka Mohameda, podle něhož celý svět bude jednou islámský. Západní demokracie je vnímána jako zkažená. Jediný přípustný životní styl je ten, který se odehrává s respektem k právu šaría. Teroristické útoky vysvětlují "čeští" muslimové jako hrdinství, které je třeba obdivovat. Oběť sebevražedných útočníků je srovnávána s činem Jana Palacha. Islámské ženy jsou hrdé na své děti - mučedníky.
Orientalisté vnímají situaci v ČR jako prozatím málo nebezpečnou. Muslimů je relativně málo, jsou rozptýleni a pod kontrolou tajných služeb. Nicméně obava z početního nárůstu muslimů, z jejich snahy prosadit, aby islámské náboženství bylo státem přijato jako všechna ostatní a aby se rozšířila působnost organizací a komunit, je patrná. Na otázku, zda je na místě strach z možných teroristických útoků, odpovídají starší většinou kladně.
Habibse samozřejmě ve skutečnosti jmenuje jinak. Zaujímá optimistickou pozici, chce sám rozhodovat o své svobodě a udržet si odstup od všeho, co se jím snaží manipulovat. Z terorismu strach nemá. V současné době žije v zahraničí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 xwc xwc | 10. března 2007 v 11:49 | Reagovat

?????? to jako táhnout někoho za nohu po betonu je běžná věc? Aspoň podle reakce kolemjdoucích asi jo - a toto mám tolerovat? Takovej sajrajt? Děkuju nechci, jdu volit radary!

2 satan001 satan001 | 13. března 2007 v 15:07 | Reagovat

takle bych povláčel komouše a socany, docela se musim smát, jak by řvaly :)))

3 www.karikatury.eu www.karikatury.eu | 31. května 2008 v 17:16 | Reagovat

Velmi mnoho karikatur Mohameda bylo právě vylepeno po Praze. Otázka zní jestli je důležitější svoboda slova či "náboženská tolerance - obzvláš't vůči náboženství které tolerancí zrovna neoplývá"

Svoboda slova nadevse!!

4 Alice Alice | 5. ledna 2009 v 1:38 | Reagovat

No řeknu to na plnou čáru, je to magorský náboženství uděláno přesně pro biologické potřeby muže...no bezva Móho, jak se asi máš teď? Jsem opravdu ráda že nejsem žena chudinka a nemusim poslouchat nějakýho idiota s šátečkem na hlavě, fujtaksl...Jasně, vyhrožujte a zničte svět, všichni jsou na vás zvědaví...

Volnost slova a osoby vlastní je tak úžasnééééééé :-DDDD!!!

5 janina janina | 16. listopadu 2009 v 0:22 | Reagovat

Nikomu  neberu jeho  víru,  vyznání,ale  nemám  ráda pokud mně někdo  do  něčeho  nutí a tento příklad je malý  příklad toho  co  nás všechny může jednou  potkat. Možná  by bylo  důležité se zamyslet nad tím  být  tolerantní,ale ne hloupý.Máme svoji  histiroi  , svoji řeč,jazyk..... je to  naše země ,kterou  bychom  si  neměli  nechat"  vzít" pod výhružkami jak se tady mají  "oni" chudáci  cítit, když jim  nedovolíme jejich  víru, mešity...! A proč bychom  měli?  Nelíbí se jim tady,  ať odejdou  domů , kde tento  život je pro ně " normální"  pro  mě je  normální  vše tady a jsem  spokojená, relativně. Když si  vezmu příklad :- jdu  na návštěvu ,  nebudu přece návštěvě doma  kouřit pokud si to  nepřeje , nebudu  jim  přendávat  věci  z jedné skříně do  druhé  , protože já to tak  mám doma a je to  lepší....jsem  na návštěvě a dle toho se chovám. I " oni"  jsou  na návštěvě všude kam se přistěhují   a proto by měli  respektovat zemi, ve které  žít chtějí. Pokud si  necháme  vše to  " naše"  vzít  může se lehce stát  ,že  naše děti  , vnoučata budou žít  životem  úplně jiným a myslím , že horším  než do  jakého  byli přivedeni a kdo  z nás to  chce???

6 eLizAbethQa* eLizAbethQa* | 2. února 2010 v 17:00 | Reagovat

vy ste tak hnusný!!!!!!! muslimové aspoň nikoho neupalovali protože uměl rozeznávat kytky!!!!!!! co takový Malleus maleficarum ???? radši bych aby mi nějakej kretén poroučel než aby mě někdo upálil protože sem poznala jahodník a nikdo jinej ne!!!!

7 Zyjan Zyjan | E-mail | 28. září 2010 v 13:53 | Reagovat

"Muslimové nikoho neupalovali."? Běž se podívat na YouTube a zadej slova: muslim alive burn christian a uvidíš, že to s oblibou dělají stále.
A taky zkus:
http://truthtube.tv/play.php?vid=2139
- je to upalování čarodějnic a čarodějníků v Keni podle šaríi v muslimské komunitě. Podotýkám, že v Keni je pouze 10 procent muslimů.
Přeji příjemnou zábavu.

8 Dracula Dracula | 26. října 2010 v 22:47 | Reagovat

[7]: nevim jestli je prave tohle ten nejlepsi pripad. Islam ve statech jizne od Sahary je hodne promichanej s mistni kulturou a zvyklostma...A toto opravdu neni muslimskej zvyk. By me zajimalo s jakym uspechem bys takovyto video hledal/a ze zemi jako je treba Saudska Arabie, Syrie, Lybie apod.

9 Ateista Ateista | 26. října 2010 v 23:22 | Reagovat

No co tohle je za clanek, to fakt nevim...Vzdyt to je blabol vedle blabolu...tak napr.: Muslimove nemaji zakazano uzavirat manzelstvi s holkama ktery veri v jiny nabozenstvi. Zakazany je to naopak. Taky by me zajimalo kolik Opravdovych muslimu souhlasi se sebevrazednyma atentatnikama. Naprosta vetsina muslimskych duchovnich takovehle veci striktne odsuzuje. napr.utoky  z 11. zari tvrde odsoudily vsechny arabske zeme (krome Iraku, ktery to podporil z jinych nez nabozenskych duvodu). Ve clanku se pise jak je Islam agresivni nabozenstvi, ale jedina agresivita vychazi z rad fundamentalisticke mensiny. Naprosta vetsina muslimu neni fundamentalisticka. Tak je to ale v kazdem nabozenstvi (vcetne krestanstvi) vsude se najdou agresivni lide, kteri si nabozenstvi vykladaji spatne po svem. Samozrejme ze saria neni idealni pravo a cely islam ma mnoho veci, se kterymi nesouhlasime. Je take pravda ze postoje Muslimu jsou ve velke mire protiamericke a protievropske, ale vzdyt tady je valna vetsina zase protiarabska. Zamyslete se taky nad tim, co je pricinou takoveho postoje jedne skupiny ke druhe. A nemusi se jit tak daleko do historie...dlouha leta kolonialni nadvlady, utlacovani muslimu evropany, vznik statu Izrael...Myslim si ale ze taky neni od veci se misto cisteho haneni tehle viry zkusit se od nich neco naucit. Napr. muslimska rodina je daleko stabilnejsi nez evropska ateisticka, V arabskych statech je daleko mensi rozvodovost. Nestane se ze by stare rodice jejich deti souply do domovu pro duchodce aby meli od nich pokoj. A takovych pripadu by se dalo najit vic. Vsichni maji strach z toho ze se evropa stane muslimskou, ale nemuzeme si za to tak trochu sami? prumerna evropska rodina nema ani dve deti. muslimska vic jak 5...tohle je ale problem evropanu. Vsichni se ohaneji tim jak tady mame demokracii a tu si chceme udrzet. Snazit se potirat cizi kulturu a nabozenstvi mi ale moc demokraticke neprijde. A jeste jednu vec bych chtel rict. Ohanite se tim jak my jim mame dovolit postavit si zde mesity a pritom oni nam to zakazuji. Ja rikam ze nezakazuji. Samozrejme se to neda pausalizovat na cely arabsky svet, ale Kostely ve vetsine muslimskych zemi jsou. Samozrejme ze jich tam je jenom par. Nekde jenom jedna nebo dve ve state, ale podivejte se kolik tam zije krestanu. Tady je stuace velmi obdobna. Kolik mesit a kostelu ma ceska republika? ja myslim ze na pocet muslimu a krestanu je to adekvatni. Stejne tak jak v arabskych zemich.

10 Religionista Religionista | E-mail | 22. ledna 2011 v 13:59 | Reagovat

Tleskám Ateistovi. Skvělý pohled na věc. Já bych jen dodal, že celý tenhle článek je naprosto jistě vylhaný. Naprosto drtivá většina lidí co nadává na Islám se ani neobtěžuje se o něm něco dozvědět, nebo nedej bože třeba otevřít Korán. Současná média si berou do hledáčku extremisty, protože to zvyšuje sledovanost. Bohužel západní hloupý člověk se tím nechá zmanipulovat a smýšlí tak o celém Islámu a když vidí na ulici zahlenou dívku, jen nechápavě kroutí hlavou. Všichni se jim snažíme říct, že jejich víra je hloupá a naše zápdní kultura naprosto super. Oni se však vlivům západní kultury brání větší ortodoxií, což může vést až k extremismu. Ale žádný Muslim, znalý Koránu, nemůže spáchat teroristický útok, protože to smýšlení Koránu úplně proti tomu. A ano, ženy jsou v Koránu postavené o stupeň níž než muži, ale to i v Judaismu a Křesťanství, tímhle bych proti Islámu opravdu neargumentoval.

11 fuj fuj | 10. března 2011 v 1:54 | Reagovat

muslimove jsou svine

12 Fatima Fatima | 12. března 2011 v 18:55 | Reagovat

Naprosto souhlasím s Ateistou a Religionistou, to co je v tom článku vůbec neodpovídá realitě. Přesně je tam popsáno pouze to, jak západní "vyspělý" svět lže. Muž by neměl být svoji ženu, v Islámu platí: nejlepším muslimem je ten, kdo se nejlépe chová ke své ženě. Už jen slovo Islám znamená mír. V každém náboženství se vyskytuje extremismus, vězměme například v úvahu Irsko v 70. letech minulého století, do blázinců byly zavírány "problémové" děti, které ve skutečnosti byly naprosto v pořádku, byly na nich testovány léky, účinky elektrického proudu, byly znásilňovány (i kněžími!!!) a ještě ke všemu byly na jednom oddělení s vážně nemocnými lidmi. Po dovršení určitého věku byly některé dívky poslány do škol, kde tvrdě pracovaly, aby se připravily na zaměstnání v Prádelnách Máří Magdalény, kde byly opakovaně znásilňovány, bity a neměly zajištěné ani základní potřeby - stravu, hygienu. Měly rozleptané ruce, v 9. měsíci těhotenství musely tvrdě pracovat jako ostatní, po narození jim bylo dítě odebráno a prodáno do USA. Tohle se dělo samozřejmě pod záštitou vlády!! A odškodnění? Omluva.. omluva církve, vlády a trochu peněz. Většina žen, které prošly těmito ústavy se nakonec zbláznila, nikdy se nedostaly ven. I tohle je evroská kultura, ale přesto na to nikdo neukazuje prstem, tak proč na muslimskou ano? Arab není synonimum pro muslima. Jak vysvětlíte že USA navrhla Talibanu návrat do politiky? Apod.. Nejsem muslimka, ale tento článek naprosto odsuzuji už jen z lidského hlediska.

13 F. F. | 3. června 2011 v 22:38 | Reagovat

[5]:
A co když já jsem tu doma a přesto jsem si zvolila tuto cestu, to se mám chovat jako na návštěvě? Co bych měla dělat? Přestat být věřící jen proto, že mi někdo řekne, že je to divné? Nemám mít právo jít se pomodlit s ostatními? Opravdu chcete separovat muslimy stejně jako v minulosti židy, jen proto že jsou odlišní? To máte takový strach z někoho, jehož životním cílem je rozdávat lásku a žít s mírem v duši?

14 HB HB | 2. června 2013 v 3:51 | Reagovat

[6]: A co kdyby tě někdo upálil nebo ti uřízl hlavu, protože jsi osmiletá holčička, kterou právě znásilnili?? Pro zachování cti rodiny!!!! Podřízla by tě vlstní rodina!!!! To je v pořádku?? A násilník není vinen a není trestán...to je u muslimů v původních zemích totiž BĚŽNÉ - něco si o tom přečti

15 HB HB | 2. června 2013 v 3:53 | Reagovat

[13]: Kde jsi to vzala, že Islám chce rozdávat lásku? Přečti si můj komentář č. 14. Jestli se chceš modlit s ostatními, tak ve Spojených arabských emirátech tě tam jistě přivítaj. A když se tam octneš na ulici sama, tak tě rovnou do půl těla zahrabou a ukamenujou, protože to nedovoluje šaría. Hodně štěstí u tvých mírumilovných souvěrců

16 Anonym Anonym | E-mail | 10. dubna 2014 v 17:10 | Reagovat

--- ! Boha, taková sračka ! ---

17 RI RI | 24. listopadu 2014 v 23:23 | Reagovat

Neskutečná sračka, smaž ten výplach mozku

18 ANTIMULTIKULTI ANTIMULTIKULTI | E-mail | 23. března 2015 v 15:15 | Reagovat

Definitivní řešení!!!NIC JINÉHO NEPOMŮŽE!!!

19 Charlesjub Charlesjub | E-mail | Web | 16. července 2018 v 16:43 | Reagovat

http://dumskaya.net/user/envesmasa/

Продаем Вам декоративные бетонные парканы которые будут служить для вас 40 лет и больше. Абсолютно все процессы готовы выполнить самостоятельно без переплат и потери времени. Уже после создания заказа новый забор будет стоять в вашем доме уже спустя 5 дней. Без новых плат и не указных ранее платежей, все что обсудили - стоимость остается без изменений. Данные обещания обеспечиваю опытом деятельности с 2005 года, с этого времени мы лишь развиваемся благодаря благодарным рекомендациям наших клиентов.

20 Jamescon Jamescon | E-mail | Web | 25. července 2018 v 1:48 | Reagovat

Парикмахерская – это предприятие бытового обслуживания, которое посещают практически все жители города. Подробнее читайте на сайте <a href=http://shoptrip.ru>shoptrip.ru</a>

21 ShelbyZed ShelbyZed | E-mail | Web | 25. července 2018 v 4:30 | Reagovat

Конкуренцию стандартным петельным межкомнатным открывающимся конструкциям составляют более функциональные решения – сдвижные двери. Они так же включают в себя полотна из древесины или иного материала, вот только главные элементы блока движутся по прямым линиям (направляющим) параллельно стене. Читайте об этом подробнее на сайте <a href=http://akro-spb.ru>akro-spb.ru</a>

22 Michaelcef Michaelcef | E-mail | Web | 28. července 2018 v 5:53 | Reagovat

Новости медицины тут <a href=http://griskomed.ru/>griskomed.ru</a>

23 HarryPAW HarryPAW | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 0:09 | Reagovat

Строительные советы здесь <a href=http://nfmuh.ru/>nfmuh.ru</a>

24 JesseOpili JesseOpili | E-mail | Web | 7. srpna 2018 v 2:33 | Reagovat

Последние женские новости здесь <a href=http://phpua.net/>phpua.net</a>

25 DavidFocky DavidFocky | E-mail | Web | Čtvrtek v 13:24 | Reagovat

Последние новости здесь <a href=http://www.planetoday.ru/>www.planetoday.ru</a>

26 HarveyMek HarveyMek | E-mail | Web | Pátek v 2:58 | Reagovat

Последние строительные новости здесь <a href=http://zamet.ru/>zamet.ru</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama