Jediná věc nutná pro vítězství zla je, když dobří lidé zůstanou sedět se založenýma rukama. Edmund Burke (irský filosof - 18.století)

"S islámem na věčné časy, a nikdy jinak"

13. července 2006 v 14:57 | (MEMRI, 17.2.06, ko) |  Muslimové
Muslimští intelektuálové připravují svět na vládu islámu
"Islám bude nejpevnější tvrzí v boji proti západní hegemonii, ale nestane se hrozbou Západu. Narůstající dezintegrace západní společnosti povede k vítězství islámu, který se Západem nesmí asimilovat", míní Tariq Ramadan.
Přednáší Islámská studia na Univerzitě Notre Dame ve Spojených státech a Náboženský konflikt a peacebuilding na Krocově Institutu tamtéž. V Káhiře absolvoval intenzívní kurzy klasické islámské nauky na nejvýznamnější univerzitě Islámu Al-Azhar. Svými spisy a přednáškami přispěl významně k debatě o postavení a problémech muslimů na Západě, o vztahu Islámu k sekularismu a o islámském obrození v muslimském světě. V mnoha zemích přednáší aktivně o sociální spravedlnosti a dialogu mezi civilizacemi jak na akademické půdě, tak i mimo ni.Prof.Ramadanje vnukem zakladatele Muslimského bratrstva v Egyptě, šejka Hassana Al-Bany. Tariqův otec Sa´id Ramadan se připojil k Muslimskému bratrstvu ve svém mládí a Al-Bana si ho vybral za osobního tajemníka. Pak ho poslal do Palestiny založit odnož tohoto islámského hnutí. Když se po druhé světové válce vrátil do Palestiny muftí Haj Amin Al-Hussejni, pomáhal mu Sa´id Ramadan zorganizovat vojenské gangy proti Židům. Po vzniku státu Izrael v roce 1948 byl Sa´id vyslán do Pákistánu jako vyslanec na Světovou islámskou konferenci v Karáčí. Teoretik islámského džihádu Abú Al-Mawdudi poděkoval Sa´idovi, že v něm probudil náboženské vědomí. Tariq Ramadan má pověst umírněného muslima, ale na otázku, zda je ochoten odsoudit terorismus, odpověděl stejně jako všichni islamisté: "Samozřejmě, že odsuzujeme terorismus, ale podporujeme hnutí odporu." (muqawama) Jinými slovy terorismus!!!!!!!!

Ramadanovým cílem je připravovat Západ k pozvolnému přijetí islámu.
Ve svých audiokazetách vyzývá muslimy k účasti ve veřejném životě, aby měli lepší výchozí pozici k ovlivňování lidí islámem. Vyhýbá se termínu "politický islám", ale hovoří o "vše zahrnujícím islámu". Muslimové mají své okolí ovlivnit, ale sami nesmí být ovlivněni. O Palestinu nejevil zájem do té doby, dokud Hamás, odnož Muslimského bratrstva, nezískal větší vliv. Zničení Izraele nepovažuje momentálně za reálné, a proto prosazuje jako dlouhodobé řešení zřízení "jednoho státu" pro Židy i Araby. Ve vztahu k Židům se drží Koránu, tj.přisuzuje jim kategorii podřízenosti, džimmi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dr.Poutník dr.Poutník | 31. března 2007 v 20:45 | Reagovat

Trefný název, klaním se )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama