Jediná věc nutná pro vítězství zla je, když dobří lidé zůstanou sedět se založenýma rukama. Edmund Burke (irský filosof - 18.století)

A znovu WTC

26. března 2007 v 9:17 | Barborka |  Džihád
Pro ty, co se stále podivují, proč spadly, nebo musely být strženy i budovy v okolí dvojčat - klikni si na detail :(

******
**
****
**
****
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ctitel Ctitel | 26. března 2007 v 17:17 | Reagovat

Ahojky, stále nejde net, zapni si telefon

2 Liduška Liduška | 27. března 2007 v 7:53 | Reagovat

Stále nejde? No, co naděláme, technika je poruchová ;)

3 Zdeněk S. Zdeněk S. | E-mail | 27. března 2007 v 16:46 | Reagovat

Tyto fotografie jsou pěkné a poměrně detailní, ale jelikož budova WTC č. 7 spadla / byla odstraněna při mnohem menším poškození než měly ostatní menší budovy v okolí věží, jde tu spíše o velký pojišťovací… podvod kde se získala "díky" tomuto atentátu nová lukrativní stavební plocha i další následné kroky.

  Vše vypadá tak, že se "malá skupinka" vlivných osob dostala k informacím o připravovaném atentátu a této informace "náležitě" využila.

Kdo by měl tuto možnost si každý dosadí dle svého uvážení a naturelu sám.

  Ty řízené destrukce tam byly, na některých publikovaných fotografiích jsou vidět šikmo odpálené nosníky…, ale nejde z nich poznat, zda tu šlo o řízený výbuch a nebo odpálení Termitem…

  Jelikož se nedá předpokládat že budovy byly již v době stavby hlavních budou (věže a WTC č. 7) a nebo krátce po výstavbě předem připraveny na "pozdější řízenou" demolici a ani že byly konstrukčně "velmi" ošizeny, je tu "velmi  pravděpodobné že připravovaného atentátu "někdo" včas vhodně využil k odstranění této stavby…

  U WTC č. 7 se jednalo jednoznačně o odstřel. A jelikož připravit takovou budovu k likvidaci není práce pro několik specialistů jen na pár hodin, které uběhli od pádu dvojčat po destrukci WTC 7, je velmi pravděpodobné že se tu jednalo o zneužití připravovaného teroristického atentátu nějakou osobou - osobami v pozadí.

  Jelikož se v současnosti nehodí do politiky tohoto státu tento názor, je vysoce pravděpodobné že se v nejbližší době nebude ani vyšetřovat kdo "napomohl" a proč pádu věží i WTC 7.

  V této budově navíc byly i státní instituce které tak přišly o doklady z některých vyšetřování - afér té doby. Komu to prospělo?

  V budově WTC 7 byl také velký bankovní tresor a tento když byl při likvidaci trosek odkryt, obsahoval jen část z obsahu který v něm měl být uložen. Někdo si včas přesunul "pár" zlatých cihliček… ;-).

  Jen by mě zajímalo, kdo z vládních kruhů byl tu zapleten, ale je dosti pravděpodobné že ne president.

Osobně bych mu to, při znalosti obecného názoru na jeho intelekt… sám nesvěřil :-).

  Je pravděpodobné, že v zájmu současného USA, ale ani velké části jeho "patriotických občanů" nebude ochota provést nějaké vyšetření události, zvláště když byla důvodem k několika následným kokům v mezinárodní i domácí politice USA, přesněji současného vládního vedení státu i části armády a zvláštních služeb :-).  

  Je jen škoda, že kdyby nebylo zneužito toho atentátu, bylo by na straně běžných nevědoucích občanů mnohem menší počet mrtvých. Zahynuli by jen ti kteří by zemřeli na přímý následek atentátu a ne i ti kteří zahynuli z důsledku jeho zneužití.

  Následnou politiku státního vedení i USA by to ale asi moc nezměnilo, jen by bylo trpělo méně rodin.

  Jen malou poznámku k tomuto webu.

Je silně tendenční a slušně řečeno má "nízkou" úroveň provedení.

Naopak jeho propagace na ATLASU je až nepřiměřená ;-).

4 richard richard | 27. března 2007 v 17:58 | Reagovat

Jsi lhář, milý Zdenku, ubohý, trapný lhář a  šašek,  jediný "řízený odstřel" provedli mohamedáni u dvou věží WTC ... ano, pravda později se složily i další budovy, ono takový pád dvou půlkilometrových mrakodrapů udělá pěkný rachot, takové místní zemětřeseníčko:))) zajímavé, že tuhle pohádku jste si nevymysleli již tehdy, naopak tehdy jste se k tomu hrdinsky hlásili, nadšeně jste těch 3000 mrtvých oslavovali ...a trvalo rok, než vám došlo, že vám to kazí kredit, tak jste si vymysleli tenhle nesmysl. Pokud spoléháš na to, že 1000x opakovaná lež se stane pravdou, nedoufej, šídlo v pytli neutajíš....

5 Plzeňák Plzeňák | E-mail | 28. března 2007 v 21:53 | Reagovat

11.září 2001 - tento den nazyvam "Nejvetsi lez v dejinach"

Proc? Ja sam jsem asi dva mesice veril tomu, ze nekolik muslimu znicilo WTC pomoci letadel, kterymi do "Dvojcat" narazili, protoze pad WTC byl ve zpravach temer neustale, ale postupne jsem diky tem samym zaberum dospel k tomu, ze to nesedi.. Dvojcata samotna byla stavena jako jedny z nejpevnejsich staveb sveho druhu (bylo pocitano i s narazi letadel! a silnymi poryvy vetru pres 200km/h) z betonu a ocele potazene asbestem proti zaru a cele jadro bylo z masivni oceli. Divne, ocel se tavi zhruba pri +1500°C, ale budova jen tak dymala (dokonce hlaseni hasicu rikaji, ze na to meli stacit 2 hadice a ze se nic moc nestalo a navic ohen volne nedosahuje takovych teplot). Zadny jiny mrakodrap,ani starsi se nikdy, ani vlivem mnohahodinoveho intenzivniho zaru, nezritil (vzdy zbylo minimalne ohorele, polorozpadle torzo). Pad samotny je neskutecny, protoze ikdyby budova nevydrzela, spadla by do strany (budovy samovolne nepadaji smerem nejvetsiho odporu, navic za 8-10 vterin, coz je rychlost volneho padu). Ikdyby spadly tak, jak spadly, tzn. do svych zakladu (asi tak pravdepodobne, jako vyhodit tri mince do vzduchu a ty by musely spadnout na hranu-a obavam se, ze jeste na sebe), coz uvadi oficialni verze za "normalni", muselo by zustat nedotknute ocelove jadro a vubec by mely zustat velke trosky, ale vice mene zbyla jen drt (napadne mi situaci pripomnel nedavny vybuch municaku na Slovensku) a nezbylo ani mnoho tel (ze 3000 lidi dost divne). Navic spadla i WTC7 (udajne tez vlivem velkeho zaru, ale do WTC7 ani nenarazilo zadne letadlo). A ctvrte letadlo (ktere pak spadlo) letalo volne, ikdyz nebylo ve spojeni s vezi a letelo z kurzu, asi 2 hodiny (i po narazu prvnich dvou do WTC) a nikdo neudelal zadne opatreni. Dokonce ani F-16 nevzletly, aby zjistily, o co jde a letadlo kontrolovaly. CIA, FBI a ja nevim jake dalsi slozky, proste nejlepsi zpravodajske sluzby na svete nedokazaly odhalit planovany utok? A ikdyby ne, nikdo nebyl potrestan, ani oznacen za vinika, coz je u nejvetsiho masakru na pude USA od konce Obcanske valky proste nepochopitelne. A nasledny postoj? Nic se nevysetrovalo, pak ano, ale s minimalni dotaci a menili se neustale lide, predsedove byli zaujati atd. A zeptat se nekoho z politiku, vysetrovatelu atd., jestli nejednal nekdy s bin Ladinem, nebo jestli pad WTC nemohly zpusobit vybusniny a thermit, tak se o dotycne malem pokousela mrtvice..

Abych to shrnul, byla to mistrovsky provedena demolice (naraz letadla do horni casti tak ohromne a pevne stavby by nemohl natolik narusit statiku, aby budova spadla).

Duvod? Jako jiz mnohokrat pred tim-zaminka k valce. I Hitler si podpalil Rissky snem, aby se zbavil opozice a pred utokem na Polsko znicili Nemci svuj vlastni radar. I predtim v dejinach se to mnohokrat stalo. Znicit sve a vinu hodit na jineho je stara a osvedcena taktika (nyni dovedena k naproste dokonalosti).

Proste a jednoduse lzou a dost pruhledne a nechapu, jak jim to lide mohou verit i tak dlouho po 11. zari (ikdyz vim, ze maji media pod palcem)..

No nic, premyslejte, hledejte, kouknete se do historie a poznate, ze mam pravdu. Snad, pokud jeste nejste dostatecne oblbnuti..

6 Plzeňák Plzeňák | E-mail | 28. března 2007 v 21:54 | Reagovat

PS: Jiz jsem to tu mozna nekde psal, to si jiz nepamatuji, ale je to k tematu, tak co..

7 Zdeněk S. Zdeněk S. | E-mail | 29. března 2007 v 12:35 | Reagovat

Ahoj Richarde, díky za názor… :-)

Já sám jsem ale do nedávna také byl přesvědčen ľe pád budov - věľí byl způsoben jen tím teroristickým činem – atentátem a více jsem se o to nezajímal, jen jsem nemohl pochopit ľe doąlo k tak rychlému zborcení nosné konstrukce obou věľí. Ale řekl jsem si ľe asi byla konstrukčně značně oąizena.

Pak jsem v jedné konferenci naąel odkaz na video a tam je upozorněno "samými Američany" na mnohé nesrovnalosti u jejich pádu. Jsou tu i kladeny zajímavé otázky...

Navíc jsem se od dětství zajímal o zbraně, výbuąniny, pyrotermické látky a mám proto určité znalosti které jsem získal jeątě před Z.V.S. O tyto věci se zajímám okrajově ale stále a tak jsem si to pustil opakovaně a prováděl zastavování filmu na "zajímavých" záběrech…

  Je sice také moľné ľe věľe a WTC 7 bylo pro pád upraveno předem nějakou skupinou – komandem "mohamedánů ;-)", aby si tento pád budov pojistili, ale věř mi ľe při tamějąí ochrance a zabezpečení by to bylo velmi málo pravděpodobné!  

Zvláątě kdyľ měl ochranu budov na starost i příbuzný současného presidenta USA.

O pouľití výbuąnin… v podzemí věľe jeątě před jejím pádem mluvili pak někteří hasiči kteří přeľili a byli v budově...

Muselo dojít k řízenému  odstřelu a nebo naruąení kovové nosné konstrukce, otázkou je proč nezůstala stát alespoň u věľí vyąąí část ze středové příhradové nosné kovové konstrukce kolem niľ byly teprve obstaveny jednotlivá patra. Vlastní sesuv budovy byl také neskutečně rychlý, neľ se utrhne daląí podlaľí, je tam chvíli zpoľdění v pádu, proti skoro gravitační rychlosti sesuvu… Navíc na povrchu budovy věľí jsou v předstihu viditelné "prskavky" explozí které pronikly přes venkovní pláą» věľe.

K vyměknutí ľeleza nosné konstrukce mohlo sice také dojít, ale jen v oblasti hlavního poľáru, navíc velká část leteckého petroleje (hlavně z křídlových zásobníků) vyhořela explosivně jeątě před vniknutím do jádra budovy. Kovová příhradová konstrukce působí jako síto a těleso letadla se o ni drtí.

Vlastní následný poľár neměl oxidační charakter ani teplotu a konstrukce věľí byla údajně kalkulována na náraz letadla přibliľně stejné hmotnosti… Azbestová ochranná pěna nemá velký význam, novic v jedné budově jiľ kdysi sluąně hořelo.  

WTC 7 se bortila do středu a ne jak při pádu z důvodu zemětřesení a nebo statického naruąení. do stran.  

  Ten rozkmit půdy není takový aby způsobil destrukci budov které jsou na ľelezobetonové konstrukci na podloľí poloostrova a pád WTC 7 byl jednoznačně předem připravený. Něco o pouľití výbuąnin a materiálů na bázi Termitu, Elektronu... vím, zde jsem se přiklonil "nerad nakonec" také k názoru ľe to bylo předem připraveno.  

Uvaľ ľe spadly jen budovy WTC a proč zemětřeseníčko nepoąkodilo jiné okolní budovy v podstatně větąí míře?

Já vím ľe se nechce věřit ľe by někdo pouľit své spoluobčany, ale kdyľ jde o moc, velké peníze… jsou veąkeré "přiměřené" prostředky vhodné. V  historii lidstva by to nebylo poprvé, ľe prostředky k dosaľení cílů jsou hrůzné a objeti jsou vedlejąí.

Samozřejmě toto  můľe provést jen jedinec s pevným ľaludkem, ty a nebo já by jsme si to provést netroufli a nebo na to jen pomyslet.

®e z toho atentátu a pádu budov a smrti Američanů byla v Arabském radikální světě velká radost je jasné, ale otázkou je spíą proč a kdo ji zapříčinil.

Jeątě poměrně nedávno byly USA u větąiny muslimů poměrně kladně hodnoceny, tedy mimo jeho podpory Izraele a také svého času Iránu i Iráku.  

Před pád dny jsem viděl i daląí menąí video které polemizuje o tom zda Pentagon zasáhlo opravdu dopravní letadlo a nebo jen např. okřídlená střela s průbojnou - kumulativní hlavicí na likvidaci zpevněných objektů. Tu mám málo informací a nejsem této teorii moc nakloněn. Zajímavá je ale jedna fotografie hasičů u nosné zdi ve které je díra která opravu více ukazuje na usměrněnou explosi neľ na náraz způsobený velkým dopravním letadlem…

Navíc se tam údajně nenaąly trosky letadla… a při dané i max. dopadové rychlosti se jednoznačně motory, velká číst křídel a ocasních ploch nemohla vypařit a nebo se úplně roztříątit i o objekt zpevněné budovy. To by dopadová rychlost musela být podstatně vyąąí ;-)!

Stačí to jen porovnat s jinými katastrofami - atentáty na letadla, například s tím ze  Skotského  L. (Nevím jak se to přesně  píąe).

Je tu tedy pochybnost i pravděpodobnost zda to letadlo se také cestou někde nezřítilo. Ale tu mám málo informací k vlastnímu vyhodnocení.  

Jen jeątě malé upozornění, negeneralizuj... já nejsem někdo kdo patří k zahuą»ovačům davů, kdo přebírá lehce informace, ale snaľím se o vlastní vyhodnocování a to plně bez emocí.

Nejsem ani stoupence ľádného náboľenství… a proto se na vąechny náboľenské filosofie dívám s despektem na pozadí dané doby.

Mohu-li poľádat o maličkost, kdyľ má někdo jiný a navíc vlastní názor nemusí být fanglař, nebo někdo kdo si prosazuje jen ty svoje pravdy. Já jsem tolerantní a vľdy ochotný k diskusi i hledání př. řeąení a kompromisů.

Jen jeątě malé upozornění, muslimové vůbec nejsou dobří vojáci, mají sice velkou ochotu umírat, ale dnes není válka o hromadném davovém "hurá na ně".

Toho bylo naposledy pouľito Iránem v náboľenském opojení ve válce mezi Irákem a Íránem v pohraniční říční a ropné oblasti ©att al-Arab /1980 aľ 1988/, kde si zakopaní Iráčané udělali na útočících Iráncích "velkou střelnici". Poměr ztrát byl velmi rozdílný a to byl Irán kdysi místní vojenská mocnost.

Pak ji nahradil Irák, ale ani u něho se jeho armáda tzv. 3. typu nemohla ubránit proti moderní armádě 4. typu západních spojenců.

Armáda 4 typu ale zase nemá velkou ochotu umírat, ale má velmi velkou schopnost zabíjet a poměrně přesně likvidovat cíle.  

Také se mi nelíbí na tomto webu ľe je tu generalizováno ľe vąichni muslimové jsou náboľenątí fanatici, vrahouni...

Proti západnímu průmyslovému světu jsou opoľděni ve vývoji, ale historicky jeątě nedávno se například i stoupenci křes»anství dopouątěli na základě tehdejąích zvyklostí zvěrstev a bezpráví (z dneąního pohledu) a to na základě svého náboľenského přesvědčení, učení a dogmat.

Mnozí vyhranění jedinci pak mají tyto zastaralá dogmata ale v podvědomí i v dneąním moderní době.  

To ale se vztahuje i na politicky, národnostně - etnicky, ekonomicky a sociálně názorově vyhraněné jedince a skupiny kteří mají také svoje "svaté" knihy jediné pravdy o jejíľ obsahu nepochybuji a jsou pro "svoji" pravdu ochotni jít přes mrtvoly názorových - ideových i etnických protivníků.

Jde o nesnáąenlivost, omezenost a jednostranně paranoidní myąlení u části lidstva.

Jednoduché  řeąení jsou  vľdy nanic a historie je později odsoudí.

Odkazy na 911:

http://video.google.com/videoplay?docid=-5410283867128293391&q=911+%2B+CZ

Nejzajímavější je tu ten 1,5 hodinový,

911 Mysteries - Demolitions SLOVAK Czech

http://video.google.com/videoplay?docid=-5410283867128293391&q=911+%2B+CZ

a

Loose Change 2nd Edition CZECH

http://video.google.com/videoplay?docid=2856557841553891683&q=911+%2B+CZ

Ty dva další filmy:

Jsou již více tendenční a spekulativní.

Jako:

911 In plane site CZECH Slovak

http://video.google.com/videoplay?docid=1870519088657369298&q=911+%2B+CZ

a

September 11th Con Conspiracy Cover..

http://video.google.com/videoplay?docid=-8024076748679173978&q=911+%2B+CZ

Mít záběry v DVD e nebo jiné vyšší kvalitě, sám bych si na svém profi 24" monitoru vyseparoval jednotlivé snímky ze záběrů které mě zaujaly detaily a nebo si pohrál s úpravou pro zlepšení viditelnosti. Pracuji s grafikou.

8 Zdeněk S. Zdeněk S. | E-mail | 29. března 2007 v 13:15 | Reagovat

P.S.:

Než jsem napsal moji odpověď, Plzeňák byl rychlejší a napsal to podstatné!

Já napsal jen nástin, ale je možné že mnoho lidí nebude chtít tyto "teorie" přijmout, ačkoliv vládní vysvětlení jde jak proti přírodním zákonům, tak i prosté logice a uveřejněným záběrům.

Velmi zajimavý je v "911 Mysteries - Demolitions SLOVAK Czech" záběr šikmo přepálených ocelových profilových nosných sloupů v základu budov v cca. 50 minutě filmu!

Tu byly jednoznačně pouřit Termit a nebo obdobný tavný materiál. Vím o čem mluvím, určitý čas jsem kdysi pracoval i u ČSD a viděl jsem jak se tím lehce a ryche přepálí např. kolejnice. Audogén je proti tomu hračka.

I přes mnoho nesrovnalosti proti "oficionálůnímu – vládnímu" výkadu bude samozřejmě velmi mnoho vyhraněných "fanglařů" s jednostraným a neměnným názorem, kteří si budou stát za tím "jedině správným – vládním", že ty budovy spadly "jen" na základě teroristického atentátu od "mohamedánů"…  

Prostě i Buschův výrok, cca. …kdo nejde s námi, jde proti nám… je více než jasný a také zastrašující.

Kažá vláda která je opravdu "demokratická" (a ne jen "jako" demokratická) by měla mít zájem řádně a odborně vyvrátit případné námitky a nesrovnalosti, než je až zastrašováním odmítat a nebo přehlížet.

Navíc USA jsou nyní (ale bohužel i dříve) prolezlé "vnitřní" špionáží víc než jiný současný stát a odhaduji, že i v bývalý "Východní blok" s jeho KGB, STB, Stasi... byl proti tomu jen ubohé nedochůdče a neni to jen elektronickou vyspělostí, ale státní doktrínou.

Plně pak chápu, že mnoho mladých američanů kteří žijí tu v ČR i EU se vyjadřuje, že je tu vyšší osobní svoboda než v USA a nemá moc velký zájem se domů vracet.

9 maross maross | 29. března 2007 v 23:43 | Reagovat

Myslím, že pád mrakodrapu jehož páteř tvoří 47 ocelových nosníku rychlostí volného pádu z důvodu hoření leteckého benzínu někde v 80 patře, může zastávat pouze člověk, který věří, že železná kulička plave. Na to musela být použitá trhavina a to dokonce na všech uzlech po celé vertikální dráze jádra budovy. Byla to precizní akce US-Army a CIA, nikdo jiný to nemohl provest ! to je nesmysl... když budete hledat komu to prospělo, dostanete i odpovědi na ty další nesmysli kterých je tento web plný.

10 maross maross | 29. března 2007 v 23:48 | Reagovat

Docela pěkně je to vysvětleno na http://neuf.neuf.sblog.cz/911 i o tom šíleném americkém fašismu, který mě upřímně straší víc, než arabové.

11 Zdeněk S. Zdeněk S. | E-mail | 30. března 2007 v 0:48 | Reagovat

Pro marcoss.

Díky za ten odkaz.

Osobně odhaduji že akce provedla soukromá firma, ale její členové - zaměstnanci budou původně odborní "státní" zaměstnanci z armády a nebo nájemní žoldáci…

Je asi pravda, že současná rozpínavost USA za ropou… je více nebezpečná než ubohé teroristické atentáty od radikálních muslimů.

Tyto teroristické atentáty na západě jsou ale víceméně akce zoufalců, a jde o primitivní snahu o mstu i vyvolání - upoutání zájmu. Náboženství a jeho zneužití je dáno jejich náboženskou bigotnosti, která byla radikalizována některými jejich představiteli a náboženskými učenci.  

Je nutné si spíše klást otázku: kdy, proč, kým a z jakého důvodu to začalo.

Vlastní teroristické útoky muslimů proti vlastním občanům v Iráku (i jinde) jsou spíše vyvolané místní nesnášenlivostí mezi místními kmeny, etniky a náboženskými skupinami při boji o místní moc.

Již při první válce v Perském zálivu se uvádělo analytiky že Sadám nebyl koalicí odstraněn, ani zabit letadly USA, ačkoliv se vědělo kde jeho konvoj je při přesunech, jelikož jeho teror držel Irák v poslušnosti a proti rozpadnutí…

Také byl i s poraženou armádou určitou hrozbou pro některé ostatní režimy v jeho sousedství které nebyly pod spojeneckou ochranou.

12 Zdeněk S. Zdeněk S. | E-mail | 30. března 2007 v 1:23 | Reagovat

Oprava věty!

Osobně odhaduji že akci demolici WTC  provedla soukromá firma, ale její členové - zaměstnanci budou původně odborní "státní" zaměstnanci z armády a nebo nájemní žoldáci…

Zabezpečení případné akce, její rozpracování i krytí před odhalením je v režiji některých vyšších st. úředníků a odborných pracovníků armády a speciálních služeb státu.

Je zneužitý i přehnaný občanský patriotizmus US občanů, a také je tam strach že budou bráni jako národní zrádci.

13 :o/ :o/ | 30. března 2007 v 2:13 | Reagovat

Jsem rád, že takové stránky existují ;o) Nechci ukazovat na nikoho prstem, ale mojí tajní favoriti jsou stejní jak jste psal. Čemu ovšem vůbec nevěřím, že by to prošlo přes Bushe aniž by o tom věděl, to mě stačí...

14 Jakub Roth Jakub Roth | 30. března 2007 v 13:42 | Reagovat

A já jsem jasně na několika záběrech viděl mimozemskou kosmickou loď na Dvojčaty v době výbuchu. Na palubě prý byli i nějací ilumináti.

Jinými slovy - jelita si tady dala sraz.

15 Zdeněk S. Zdeněk S. | E-mail | 30. března 2007 v 18:39 | Reagovat

Re Jakub Roth:

Nebo to chce mít více znalostí a zkušeností.

Prve se podívejte na ty filmy a pak teprve něco ironicky konstatujte o kosmické lodi ;-).  

Někde jsem sice četl, že tom mraku při pádu jedné z věží někdo viděl i tvář "ďábla" ;-).

Ale "ti" Vaši mimozemšťané jsou z mého pohledu pravděpodobnější :-)! /Na malé odlehčení textu/.  

Nepatřím k těm kteří se dají lehce ovlivnit dobovou propagandou a ačkoliv mi to bylo proti mysli, musel jsem na základě opakovaně si prohlédnutých detailů a mých znalostí k tomu názory dospět také.

(Již jsem našel kde si mohu některé ty filmy stáhnout i ve vyšší kvalitě a na 24" profi monitoru se s obrazem, a při trochu znalostí a vhodným SW, dá vidět více než na kostkované SWF -ku s velkou kompresí.)  

Ostatní je jen další dedukce a o současném US presidentovi si myslím něco o "jednodušší osobnosti" na základě jeho některých projevů… (jeho otec byl jiná káva, i když jinak byl studený čumák).

Já se na TV cca. od roku 2000 skoro nedívám, jelikož jsem většinou v zaměstnání a na "žvanivé" konference a blogy na Internetu... také skoro nelezu. Jen ty odborné.

Trochu více jen v posledních cca. >14 dnech, jelikož jsem si dal u PC trochu pohov… a více mě zajímal názory občanstva na tu připravovanou US základnu.

Je ale pravda že toho vím podstatně více o raketách než o takovém radaru dalekého dosahu s plošným vyzařováním pracujícím v pásmu X.

Zatím jsem ale nikde neslyšel, ani nečetl, jak jsou u tohoto typu radaru velké a výkonné stranové a zadní laloky!!

Ty by mohly napáchat více škody jak hlavní kontrolovatelný paprsek – lalok i když ten je o mnohem vyšším výkonu.

Jsou tu spíše jednostranní "fanglaři" kteří jsou z ideových důvodů jednoznačně pro a nebo proti.  

Osobně bych uvítal velmi tvrdé podmínky pro jeho stavbu i umístnění.

Že jde o "repas :-)" je nepodstatné, důležité jsou jeho technické vlastnosti a použití.

Jestli bude natřený na zeleno a nebo jinak, aby se líbil paní ministryni a jiným "jednoznačně pro" občanům je nepodstatné.

Také by mě zajímal dosah a typ nosných raket v Polsku i názor opravdových znalých a pokudmožno moc nezaujatých "nestranných" odborníků (nejlépe z EU i Ruska) co se stane když antihlavice rozbije útočnou hlavici a z té se uvolní hlavně vysoce toxické Plutonium. Uran je proti tomu hračka!!

Také by mě zajímalo proč se za potencionální útočné rakety pořád zavádějícím způsobem uvádí, že jsou určeny na rakety Severní Korea.

To je víceméně velký blábol, jelikož jejich prostředky nejsou takové aby byly použity proti cílům Evropě a na USA by se rakety vypouštěly ve směru rotace a ne proti rotaci. Navíc mají jenom max. pár hlavic a pochybuji o kvalitě, spolehlivosti i dosahu příp. uváděných nosičů dlouhého dosahu.

Ani Irán nemá globální rakety a nyní ani ne funkční a kvalitní rakety s dlouhým dosahem které by spolehlivě zasáhly US cíle v oblasti většiny Západní Evropy a Islandu.

O jejich doletu až do USA pochybuji a bylo by vhodnější je vypustit spíše ve směru rotace na US cíle v dosahu, např. lodní svaz.  

Navíc proč vyvíjet složité a náročné rakety dlouhého dosahu, když by stačilo naložit skrytě stávající menší, rychlejší i spolehlivější rakety a nebo letounové křižující střely (např. Ruské Moskito) do kontejnerů na loď a z té to někde u USA pobřeží odpálit. Navádění s GPS si již v dnešní době cíl najde s velkou přesnosti samo.

Velké balistické rakety dlouhého dosahu jde špatně ukrýt, ale ty menší a letounové střely poměrně velmi dobře. Jen by se musely dobře odstínit případné atomové hlavice, ale spíš bych se obával tzv. špinavé bomby a nebo plynu. Irán i Irák s plyny mají své zkušenosti a dodavatel technologie byl západ!

Taková kontejnerová hlavice s VX plynem do města, při mírném větru (aby se roznesl), by bylo poměrně účinné i v jednoduché letounové střele.

Navíc se obávám, že by byly ty hlavice použity těmito státy spíše přímo proti území USA, než proti bodovým základnám USA na cizím území, kde by navíc útoky vyvolaly jednoznačně i velmi tvrdou odpověď zasaženého státu i celé Evropy.

Použití těchto raket proti raketám Ruska je málo účinné. Podařilo by se zastavit tak max. 5 hlavic, jsou vhodné spíše k zastavení tzv. "neautorizovaného" odpálení jedné a nebo max. několika raket např. nějakým úchylným místním velitelem Ruského raketového vojska který by obešel základní odpalovací ochranu.

O teroristech s raketami v Rusku pochybuji, větší je pravděpodobnost jejich zneužití nějakou úchylnou skupinou z USA. (Již byl nejaký případ s ponorkou.)

Rakety dalekého dosahu mají ale pojistky proti zneužití hlavic.

Horší je to s rychlými raketami krátkého a středního dosahu.

Jiné je to s tím radarem, ten je pro Ukrajinu a Rusko velmi nepříjemný pro sledování jejich vzdušných prostor ve vyšších výškách a na nízkých oběžných dobách.

V kombinaci s obdobnými jinými radary, např. ve Finsku…, se tento systém stává velice nepříjemný pro Rusko jako špionážní a v případě nárůstu napětí se dá očekávat jeho zničení klasickými prostředky - protiradarovou střelou z letounu.  

Ještě jednou upozorňuji, že v případě nárůstu konfliktu s Ruskem, Ukrajinou... mají tyto země pomocí protiradarových raket vypuštěných z letadel řady SU 27… a tzv. křižujících letounových střel velice lehce zničit.

Jejich špičkové letouny odvozené ze SU 27 (i starý hypersonický MIG 31) lehce proniknou k cíli.  Kdo tyto letadla pomlouvá…, neví o čem mluví.

Jen doufám že u radaru nebudou ty uváděné Plutoniové reaktory.

USA jejich licenci po roce 1990 koupilo v Rusku pro využití na družicích…

Jejich velká obdoba by po zasažení a poškození mohla být velmi nebezpečná pro okolí.  

Koukám, že jsem se zase více rozepsal. Píši poměrně hodně, jsem trochu grafoman :-(.

16 Marťan 1.kategorie Marťan 1.kategorie | 31. března 2007 v 11:41 | Reagovat

no pánové, koukám jako blázen, co blbnete, to jsme byli my, marťani,

už nás ty dvojčata štvaly, naše marťanky chtěly každá taky mít takový

a kdo by se s tím stavěl, tak jsme tam poslali ty naše kamarády spojený emiráty

a velel tomu nějakej agent pararath, či co, zkrátka socanjakoprase :)))

17 Saladin Saladin | 31. března 2007 v 14:22 | Reagovat

Porad se to davat za vynu nam muslim. Proc my to delat? Bush udelat s vezima prask aby mohl vtrhavat do Iran a Irak a Afghanistan, krast ropu a chodit do harem pro krasna zena. On svine z Balad Amrika nejvecsi chtit jen nase veci!!!!!

18 Haryk Haryk | 31. března 2007 v 14:29 | Reagovat

tak tak massa, ja fidela, ze ta devka Bush sama vrtala fnoci do veze az  cucek poletovat ze neho, a moje setrenica povidat ze ona fidet jak si pozpjevoval Dam delofou ranu... prej s nejakym Gott mit uns z mesta Polly dora nebo tak nejak

je to shit ten Jůesej.. chanbá américa!

19 Aisha Aisha | 31. března 2007 v 14:33 | Reagovat

America je priserna zeme. Zeny tam chodi s nahyma nohama a nestydi se! Az bude v America Saria, nebudou tak chodit! Zena ma byt poslusna svojeho pana a ne jako Hilary co si dela co chce i v politice a treba Condoleza Rice ta ani vdana neni je k nicemu a deti nema!! Neschodila WTC ona?

20 Zdeněk S. Zdeněk S. | E-mail | 31. března 2007 v 15:44 | Reagovat

K

— Marťan 1.kategorie

— Saladin

— Harik

— Aisha

Pánové, Vaše komentáře a srandičky jsou "trochu více" ubohé!

Tady zemřelo zbytečně několik tisíc lidí v USA a v následně vyvolaných konfliktech a válkách se mrtví již nikdy nespočítají.  

  Je vysoce pravděpodobné že tu nějaká malá skupina z Arabských států (Alkajda…) provedla svůj "odvetný" atentát – jako teroristický čin, ale jednoznačně to vypadá tak, že tuto akci "měl někdo" dlouhodobě pod kontrolou (jen doufám, že také nebyla tím opravdovým plánovačem který ji naplánoval a přes dvojité agenty… nechal provést).

Ten původní Arabský atentát byl ale asi trochu více rozšířen ***) a následně také zneužit na odstranění té stavby (komplexu WTC) i ospravedlnění následných válek i zbrojení u vlastního obyvatelstva v USA i části západního světa.

Je tam velmi moc navazujících náhod na časové ose.

K ***) = Jsou tam velké nejasnosti u některých letadel i původně jmenovaných (uváděných) teroristech, kde asi polovina, jak se později ukázalo stále žije a asi s Alkajdou… nic nikdy neměli… jinak by je již dávno zatkli a umístili do jednoho vyhlášeného vládního "rekreačního" zařízení na Kubě.

  Po prohlédnutí několika filmů a toho co si pamatuji z informací kolem 11. 09. 2001 z dřívějška, je mi nyní jasné, že informace o tom že je radikálními islamisty připravován jako odveta atentát na půdě USA se vědělo dlouho předem a část z vyšších vládních a zpravodajských úředníku i vlivných politických osob to mohla náležitě zneužít ke svým vlastním  cílům.

  Tady ani tak nejde o válku proti arabskému terorismu, ale spíše o peníze ze státních zakázek a rozpočtu, zvýšení vlastního podílu na příjmu z ropy ze zálivu, kontrolu nad ropnými nalezištěmi i trhy a zajištění státních zakázek ze zbrojení a návazných oborech které přináší zisk a drží USA ekonomiku nahoře a v chodu.

Pro tyto "bohulibé" cíle se obětuje pak pod hlavičkou boje proti "světovému terorizmu" nějaké to malé množství vlastního obyvatelstva a vojáků.

21 Aisha Aisha | 31. března 2007 v 16:08 | Reagovat

Ty hlupaku Zdenku ja nejsem pan!

Myslim ze tobe psani nahradi sex i jidlo, ne?

A proc by se AlKajda hlasila k atentatu ktery nespachala? Ty nemas logiku.

22 dr.Poutník dr.Poutník | 31. března 2007 v 18:30 | Reagovat

Zdenku

tohle si opravdu myslíš? "Pro tyto "bohulibé" cíle se obětuje pak pod hlavičkou boje proti "světovému terorizmu" nějaké to malé množství vlastního obyvatelstva a vojáků."

Jestli ano a není to tady celé jen provokace od tebe, pak zajdi k obvoďákovi,

a nech se poslat na odborné vyšetření, protože zcela jistě trpíš nějakou psychickou poruchou,

nejspíš stihomamem, všude vidíš nějakého nepřítele.

A pokud to provokace je, pak se styď, a nepoučuj tady druhé, že si dělají legraci, oni si jí totiž dělají jen a jen z tebe,

zatím co ty si děláš srandu z těch mrtvých a nešťastných lidí, co tam ti tví mírumilovní islámisté zavraždili, aniž by jim dali jakoukoli šanci!

23 Zdeněk S. Zdeněk S. | E-mail | 31. března 2007 v 18:50 | Reagovat

K Aisha

Díky za věcnou připomínku ;-)

Z tvého jména i textu jsem tu nepoznal přesně o koho se jedná.

Až více u textu v jiném příspěvku!  

Jestli se AlKaida, přesněji alespoň některá její buňka nezúčasnila této akce - atentátu, je to tedy potřeba nějak nezvratitelně světu dokázat a doložit. Jinak je to tvrzení proti tvrzení!!  

Z dřívějška vím že tato "bojová skupina" byla nejspíše vytvořena a financována CIA… a v jejich řadách tedy může být mnoho jejich (i cizích, jako SIS) agentů kteří mohli některé radikálnější členy AlKaidy tak i zneužít.

To je nyní jen teorie.

Nic nového v činnosti speciálních služeb velkých států a USA min. nevyjímaje! Využití vlastenectví a náboženství pro zájmy vlastního státu a elity je u speciálních služeb denní praxí!

Asiha, chceme-li vést diskusi musí být kulturní, věcná, neemotivní a bez "velkého" urážení…

Slovní napadání druhého nikam nevede, zvláště ne mezi muži.

Jen malou poučku z obecné psychologie. Pamatuj si pro život asi toto:

'"(jak) u žen nekritizuj jejich půvab… a věci na které jsou citlivé, tak u mužů nenapadej jejich (domnělou ;-) inteligenci, úsudek..."

Naopak si můžeš beztrestně dělat srandu z toho co vadí druhému pohlaví! Tu se neurazí ;-)!

Například nějak pohanit půvaby… daného muže! To se ho zas tak moc hluboce nedotkne a bude ochotný vést dále případnou diskusi…, v opačném případě mu jen vyburcuješ testosteron a místo věcné výměny názorů si budete jen vzájemně nadávat a vymýšlet si "rádobyvtipné" urážky…

Je tu ještě jeden malý problém, co nevadí v jedné kulturní a náboženské oblasti a je tam bráno jako vtipné… může být v jiné kulturní oblasti až smrtelnou urážkou!

Tu je opak potřeba si zachovat chladnou hlavu a druhé straně vysvětlit, že ve tvé kulturní… oblasti je toto bráno jinak a proč.

Jestli se to pak následně po vysvětlení stále opakuje, již je pak jasné, že ten dotyčný je buď "intelektem omezený a nebo buran" a nebo opravdu tu již jde o čistou slovní agresi.

U intelektem omezených a buranů  je ale také lépe diskusi ukončit, jelikož  ji nikdy nepochopí!!!

U vyhrazených "fanglařů" kteří mají jen jednu a neměnnou, obvykle jen "tu svoji" pravdu je potřeba vědět, že i když předložíš svoje věcné argumenty, obvykle se nic nestane a tito jedinci si budou hlásat jen svoje a názory druhého nepřijmou ani nechtějí. Často je tam i paranoidní myšlení v uzavřené smyčce a bývá tu pokus o věcnou diskusi jen ztráta času.

Je-li ale proběhlá diskuse… na veřejně dostupném místě - jako Internet může vést tato původně nepodařená diskuse k zamyšlení u jiných lidí a ty kteří mají schopnost vyhodnocení nově získaných informací i k následnému přehodnocení původních názorů a postojů.

24 Zdeněk S. Zdeněk S. | E-mail | 31. března 2007 v 19:56 | Reagovat

K dr. Poutník

Ta věta byla myšlena opravdu jen čistě ironicky.  A šlo i o určité zobecnění.

Ještě nedávno jsem byl také přesvědčen, že ten atentát na WTC… byl jen teroristickou akcí AlKaidy a více jsem se o to nezajímal.

Po shlédnutí několika filmů k 911 na Internetu, kde samí běžní Američané poukazují na to že je tu velmi mnoho nesrovnalostí i mlžení vládních úřadů, vyšetřování 911 bylo jen velkou zavádějící fraškou kde nebyl zájem o uvolnění důkazů veřejnosti která se o to zajímala…

U těch amatérských filmů jde jen o hledání toho co bylo opravdu v pozadí tohoto velkého atentátu.

Tam mělo být velké vyšetřování, opravdové a odborné vyvrácení případných dotazů na nesrovnalosti a poznatky např. hasičů i přímých svědků a nemělo by tam být jen: "stalo se a zapomeňte!"

Zvláště když jsou tam jasné nejasnosti ve vládním zavádějícím popisu události i časové - navazující ose.

Mnoho odborníků na to upozorňuje, někteří lidé byli zastrašování i státní mocí a nebo vyhozeni.

To mi něco připomíná tu z nedávné minulosti a byla pak revoluce :-)!

Je proto potřeba si klást otázky proč… Jinak jsme jen lehce ovladatelným a zneužitelným stádem.

Politika státu vždy slouží mocenským elitám. To bylo, je a bude! A v historii je po celém světě mnoho případů jak bylo vlastní obyvatelstvo zneužito pro zájem malé zájmové skupiny – vládní, etnické, ekonomické, vojenské...

Tím netvrdím že jde přímo o současnou vládu USA, ale také tvrdím naopak to, že za tím někdo vlivný být musel! A to ten který měl informace, možnosti a prostředky.

Napsal jsem to proto, že naopak je mi velmi líto obětí ke kterým došlo tímto teroristickým atentátem, a zvláště je mi líto těch kteří zemřeli na následek jeho neomluvitelného zneužití!!

A následky 911 si nenesou jen prostí Američané, mrtví tam byli i z jiných států.

Že tu k něčemu takovému došlo je více než pravděpodobné.

Jinak radikalizovaní islamisté nejsou o moc méně "mírumilovní" než jiné národy, politicky vyhraněné skupiny a náboženství když začnou válčit a mstít se za přímou a nebo jen domnělou křivdu…

Když dochází k nekontrolované válce, vždy tam dochází také k velkým zvěrstvům. Ta je pak dána možnostmi a jejich místní tradicí!

Tak například zabití člověka jeho podříznutím které tu v Evropě budeme brát jako těžké zvěrstvo, je v jiné kulturní oblasti bráno jako norma.

To platí i pro sapuku, v minulosti o skalpování, uřezávání uší…

Jen malou poznámku. Po válce o Falklandské ostrovy se provalilo i to že několik Britských" profesionálních vojáků" ze speciálních jednotek si uřezalo "na památku" uši u několika zabitých vojáků Argentiny.  Malý suvenýr. To jen na ukázku, že i v dnešní době se u "civilizovaných armád" dějí nepřístojnosti a zvěrstva. Zvláště jestli nejsou tvrdě postihována!

V případě nárůstu nepřátelství je vždy pro pochopení vždy potřeba co nejvíce nezaujatě vyhodnotit to co dané nepřátelství spustilo, kdo je v pozadí a kdo má z toho největší užitek.

Jen malou poznámku, stihomamem netrpím, naopak jsem velmi tolerantní a poměrně uvážlivý.

25 dr.Poutník dr.Poutník | 1. dubna 2007 v 11:12 | Reagovat

OK, přečetl jsem si to všechno znova Zdeňku,

a musím říci, že se asi snažíš, a máš i jisté znalosti, ale!!!

__________________

Pokud chceš srovnávat jakoukoli civilizaci dneška s jinou, srovnávej ji prosím se současnou,

porovnávání středověkých praktik islámu s křesťanstvím středověku ničeho nedocílíš, naopak,

de fakto říkáš, že jim máme umožnit vývoj na náš úkor, a když si chtějí řezat hlavičky, máme jim poskytnout i tu svou.... / trochu přeháním, ale v podstatě je to fakt!

______________________

Za další:

V naší civilizaci západního typu je běžné, že jsme tolerantní k druhým, viz evangelíky, katolíky, judaisty, islámisty, různá křesťanská hnutí, atd,

jak žijí klidně pohromadě, neperou se, a mají stejná práva - k právům ale patří i povinnosti,

na což jedinní islámisti neslyší, ti chtějí jen ta práva! A víš proč? Zkus hádat...

Já ti to ale povím....Jsou totiž absolutně netolerantní! Každá, i ta poslední muslimská bába na poli, ti řekne, že když nevěříš v proroka, jsi míň než pes!

A to je ten tvůj veliký omyl, kdy ty si myslíš, že když je necháme v klidu, nechají i oni nás, nenechají, naopak, čím více jim budeme ustupovat, tím více si budou troufat, je to jako s vlčí smečkou, ta útočí vždy jen na slabší a v houfu!

__________________________

K WTC: Co ty si musíš myslet o normálních lidech, když věříš takovému blábolu, který natočili senzacechtiví pitomci, za účelem slávy a peněz?

Tam nehořel přece jen letecký benzin, i když toho bylo opravdu dost, ale i všechny ty izolace, zařízení, počítače, stohy papírů, kopírky, televize, plazmy, LCDéčka, vybuchovaly mikrovlny, ledničky, kávostroje, nábytek, CocaColy atd....

Díra byla přes několik pater, a šířka toho věžáku je o rozměrech 16ti věžáků co znáš z Čech, tak si to zkus představit, podívej se na nejbližší věžák, postav jich 16 do čtverce 4x4 a vytáhni do výšky půl km,

pak si představ, že to co vidíš je ta trhlina, kterou udělalo to letadlo řízené muslimskými teroristy, a pak si uvědom, že nad tou dírou je ještě asi tak jednou tolik pater další hmoty, která se začíná žárem tavit....

A máš to tady jako na dlani, to všecko nad tím se začalo hroutit dolu, a protože právě celá budova byla jako síťka, svlékalo ji to dovnitř tak, jako když si svlékáš ponožku jen za horní okraj - jelo to dolu jako výtah, kde podle tebe byly ty nálože co to způsobily?

Uvědom si, že je to sprostý a bezohledný slint, vyrobený jako desítky jiných slintů, pro lidi jako ty, co rádi o všem pochybují, ve všem vidí záhady, a za vším rádi hledají nějaké vlastní řešení, ale věř, že v tomto případě nikde žádná záhada není,

je to normálně lidským rozumem pochopitelné, proto taky druhá zasažená věž spadla dříve, než ta první, byla zasažena níž, a hořící hmota nad ní byla větší, a proto spadla spíš...

__________________________________

26 Aisha Aisha | 1. dubna 2007 v 12:46 | Reagovat

Zdenek tak ja te zkritizuju mas malo sexy pismena :-D

Proc ty myslis ze to Al - Quaeda nebyla? Proc logicky by se k tomu hlasili??? Ty se taky hlasis ze jsi strelil Kennedyho prezidenta? Co by jim to prineslo nez zajem tajnych sluzeb z Amrika?

A co by to dalo Bushovi kdyby byl atentatnicky mistr a poslal tam svoje lidstvo? Ja nevim ale zabijet vlastni obcany to delal jen ten odpadlik Husajn, ne?

Netove diskuze jsou fajn i se da pak popovidat v soukromi treba po nekterych programech. Clovek se dovi nove veci.

27 Plzňák Plzňák | E-mail | 1. dubna 2007 v 18:28 | Reagovat

Co se tyce WTC, tak takovym zpusobem a v tak kratkem case, je jejich pad za uplatneni oficialni verze proste nemozny, jiz jsem to psal vyse. Verite ci neverite, ale neprijde vam divne, ze nikdo nenesl vinu za zanedbani povinnosti a podobne?? U nejvetsiho masakru v USA od konce obcanske valky, bych ocekaval zastup obvinenych a nasledne potrestanych osob z tajnych sluzeb atd..

Ze se k tomu Al-Queda prihlasila muze tez souviset s tim, ze se chteli "predvest" (logicky by to pro ne byl velky uspech), nebo byla nahravka zfalsovana (ja osobne autentickou nahravku tezko poznam), nebo se jedna o spolupraci urcitych slozek v USA s muslimy a pak je to logicke..

Husajn popravoval sve lidi spise z ideovych duvodu. Druha moznost proc zabit sve je uzitek a na tom by urcite skupiny lidi v USA (nejen USA) vydelaly (zbrojovky vlastni jen nekolik lidi, dalsi moznost jsou ropne spolecnosti, ci spolecnosti, ktere po valce opravi znicenou infrastrukturu). Tudiz ruzne spolecnosti, firmy atd, nikol USA jako stat, ci lid USA. Ona je totiz nasledna valka moznost, jak z rozpoctu pro tyto organizace uvolnit ohromne mnozstvi financi na zakazkach, ke kterym by se jinak nedostali..

Neco, jako ze by je nezabil atd.. No, kdyz bych chtel rozpoutat valku a mel moznosti jako on (finance, lidi z armady a zpravodajskych sluzeb a media vlastnici asi 8 lidi-tudiz male mnozstvi podplatitelnych nebo zastrasitelnych lidi), tak bych ty vezaky klidne nechyl shodit take (musite premyslet jako naproste svine, pak to dava logiku jeste lepe)..

Lide s podobnymi nazory jako Vy casto haji USA a Izrael, ze jsou jedinou ochranou zapadni civilizace pred muslimy, potazmo pristehovalci vubec. Ale ve skutecnosti neni nebezpecny muslim 3000km daleko, nybrz pristehovalec, ktery je jiz mezi nami. Logicka obrana by byla separace/odsunuti pristehovalcu z Evropy, ale to se nejenze nedeje, ale jsou jim uz v podtate davana vyssi privilegia nez Evropanum (vzpomente si na Pariz nekolik dnu nazpet, Londyn, Nemecko, Spanelsko...). Tohle je vetsi hrozba, ale ta se valkou v Iraku nevyresi. Mimochodem multikulturismus davaji media v USA a mnoha jinych zemich jiz v podatate za vzor, tudiz o nejake ochrane krestanskeho sveta nemuze byt vubec rec. Tez v Kosovu byli bombardovyni Srbove (bili Evropane, krestane), aby se pomohlo Albancum (muslimove) a to na pude Evropy!

Lide jako Vy krici, ze je Islam hrozba. Pravdepodobne je, po celou historii tomu tak bylo, jenze posledni velky utok na Evropu byl nekdy v 17. stoleti, pak uz ne. Ze se Sunite a Siite spoji? To nedokazal ani Saladin, nez tahnul na Jeruzalem (malem ho v Damasku zabil prislusnik radu Asasinu) a toho si vesmes vazili, tak kdo uz by je dokazal spojit? Jedine. Sance na preziti....bude-li na ne nekdo neustale utocit s cilem je naprosto znici (jak s tim zacali USA...zatim jeste ne na "plne obratky"), tak se mozna opravdu spoji. Rikam, ze dokud si hraji na svem pisecku, meli bychom je nechat na pokoji (jejich kultura je naprosto odlisna, vychazejici z jinych tradic, demokracie v jejich svete nema misto, nutit je zit tak, jako zijeme mi se vzdy mine ucinkem).

A co jina hrozba? Za posledni stoleti vedli USA nejvice valek ze vsech narodu, jejich naklady na zbrojeni dalece prevysuji naklady kohokoli jineho. Zadny lokalni vudce jako Pol-Pot, Hussain, Castro.., nikdy nebyli hrozbou pro svet. Vsak jeden diktator se po svete roztahoval za nezajmu/podpory sveta a tim byl Hitler. Ze mu to nevyslo, vime vsichni. Ale co dela nyni USA za nezajmu/podpory sveta?? Neni to divne? Mam lepsi hrozbu nez muslima prohlubujici nabozenskofanatickou diktaturu ve svem state. Koho? Globalni velmoc, jakykoli stat schopny kontrolovat naprostou vetsinu sveta....a o to se zrejme snazi USA. Vim, ted zacnete kricet, ze jsou demokraticti a ja nevim co jeste.. Muzete ovsem zarucit, ze budou za 20 let demokracii? Predstavte si diktatora horsiho nez Stalin nebo Hitler, ktery vladne vetsine sveta, co udelate? Svrhnete ho? To nepujde, i nyny by v USA, Rusku, Cine, Indii bylo nemozne svrhnout vladu silou, ale prave proto, ze takovych zemi je vice, panuje urcita rovnovaha. Ovsem zbyde-li jeden, pak budou pravomice vladce/vlady tohoto statu naprosto neomezene.. Neni moudre podporovat USA za kazdou cenu. Psal jsem to z pohledu naproste svine, jak dobre by se dala situace vyuzit a svet v podstate zotrocit. Nic si nenamlouvejte, neni to silenost, je to proveditelne.. Premyslejte take z trochu jineho uhlu pohledu

28 Caligulla Caligulla | 2. dubna 2007 v 7:48 | Reagovat

pro Plzeňáka, jsi naprosté hovado, co rozum má tak akorát v ochablém ocase,

je mi z tebe špatně, a to jsi ze Zplzně? Kdyby Američani tak tenkrát věděli, koho osvobozujou, komunistický šmejde!

29 Plzeňák Plzeňák | E-mail | 2. dubna 2007 v 18:17 | Reagovat

Hele, Caligullo, nadavat umi kazdy, co takhle nejaky argument?? Ze je ti spatne ze mne? Zaprve ja nic z vyse popsaneho neprovedl a uprimne receno, spise by mne napadlo odstrelit Bily Dum a Pentagon, nez Dvojcata, protoze zrejme nejsem takove hovado, abych jen tak zabil 3000svych lidi. A jestli je ti spatne, je to dobre, psal jsem to schvalne timto stylem a za tim ucelem, aby ti spatne bylo, nicmene to tomu na logice nic neubira, ba naopak. Jakykoli stat, ktery by zabiral vetsinu sveta, by se pozdeji mohl stat pozdeji diktaturou. Cina, Rusko, USA, Indie k tomu maji nejlepsi predpoklady, ikdyz zatim tu snahu vidim jen u USA, ale byt to u jineho statu, tak bych tu "politiku" zkritizoval take. S komunisty nemam nic spolecneho a privital bych zakaz KSCM a propagaci komunismu, stejne jako je zakaz propagace nacismu. Proti lidem v USA nic nemam, jen proti jistym osobam.. Takze se zklidni a napis neco normalniho, neb na nadavky nejsem zvedavy..

30 qzh qzh | E-mail | 19. května 2007 v 23:16 | Reagovat

MILÝ Caligullo, jsi osel!

31 Kube Kube | 5. ledna 2010 v 0:22 | Reagovat

Richard je slepý a naivní, bez pardonu, vůl a jsem rád, že tu jsou i lidé jako Zdeněk a plzeňák, kteří mají oči otevřené:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama